ECA – YARARLI BİLGİLER

Kullanıcı dostu olarak bilinen ECA markalı elektronik cihazlar, çevre dostu olarak gelecek nesle aydınlık bir yarın bırakmaktadır. Ancak her marka gibi bu markanın elektronik ürünleri de uzun kullanımlar sonuncu arıza yapar veya bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu durumda kullanıcılara maddi ve manevi zararlar açar.

Çok fazla paralarla satın aldığımız eşyaların bizi yarı yolda bırakmaması ve ömrünün uzun olmasını isteriz. Birtakım önlemler alarak günlük hayatımızı çok önemli yer olan beyaz eşyaların ömrünü uzatmak biraz da bizim elimizde Yapılması gereken önlemlerin en başında yüzlerce ürünü arasından uygun olanını tercih ederken fiyat ve özelikler yerine parça garantisine sahip cihazların seçilmesi daha mantıklı olacaktır.

Firma sahibi ne kadar sattığı eşyaya garanti biçse de beyaz eşyaların ömrünü uzatmak kullanıcıların elindedir. Bunun için yapılması gerekenlerden birisi de eşyaların nerede ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Beyaz eşyaların kullanım sırasında ya da sonrasında gerekli özeni göstermeli, hepsinin bir kullanım kapasitesi olduğu için kapasitesine dikkat etmek gerekli. Çamaşır makineleri buna en güzel örnektir. Makine kaç kg çamaşır almaya müsaitse o kadar çamaşır koyulması gerekir.

Cihazların temizliğine de dikkat edilmeli. Çamaşır ve bulaşık makineleri en az ayda bir kez çalıştırılması düzenli aralıklarla da parçaların sökülüp kullanım talimatına uygun temizliğinin yapılması çok önemlidir. Kendi yaptığımız temizlikler haricinde eşyaların yıllık teknik bakımlarını da yaptırmak şarttır. Özellikle kombi ve klimaların yıllık bir kez teknik bakımdan geçirilmesi cihazın performansı açısından çok önemlidir. Elektrik tesisatı da cihazı büyük ölçüde etkilemektedir.

 

Kötü elektrik tesisatı cihazların bozulmasına neden olabilir. Bunun haricinde su tesisatı da en az elektrik tesisatı kadar önemlidir. Su tesisatından gelen sularında temiz olması çok önemlidir. Ayrıca iç temizliği kadar iç temizliği de çok önemlidir. Cihazların dışını ılık su ve ağartıcı olmayan temizlik ürünleriyle temizlenmesi gerekir. Bu hususlara dikkat edilmesi, durumunda cihazların ömrünü uzatabiliriz